NOVINKA: JARNÍ VARIANTY ČELENEK S NOVÝMI DESIGNY.🌷 🌷NAD 800KČ MÁTE DOPRAVU ZÁSILKOVNY NA VÝDEJNÍ MÍSTA ZDARMA.

Jak začít se cvičením

Mnoho žen se za sebe stydí, ať je to za svou postavu nebo se necítí dobře, nebo cvičit neumí, nikdy nebyly ve fitku apod.. Tady pár tipů, jak třeba začít.

 

 

Měj se ráda taková, jaká jsi. Proto, abys šla cvičit nemusíš být hubená a vysportovaná. Každý nějak začínal a to, že zrovna máš pár kil navíc neznamená, že do fitka jít nemůžeš. Právě proto většinou přece začínají lidé cvičit - aby udělali něco se svou postavou, nebo aby se začali cítit lépe ve svém těle. 

 

Najdi si trenéra (lektora), který ti vyhovuje, je ti sympatický. Najdi si lekce nebo Fitko, kam chceš chodit a najdi si tam  lektora/lektorku, která ti bude sympatická a klidně ji napiš, aby ses s ní domluvila, protože ztratit se v davu je špatně, abys věděla, jak máš cvičit a neublížila si, je fajn říct trenérovi, že začínáš a jít někam dopředu na lekcích. Věřím, že na sebe nechceš upoutat pozornost, ale věř mi, že u cvičení je každý rád, jak zvládá dýchat, ovládat techniku a zaměřovat se na sebe, než koukat po ostatních. A to, že ti lektor říká, že něco děláš špatně není ,,buzerace", jen nechce, aby sis ublížila a chce, aby to cvičení mělo ten správný efekt a cvičila partie, které u daného cviku máš procvičit. Chce to pár lekcí a budeš 

 

Zkus neřešit ostatní lidi ve fitku, že jsou vysportovanější, umí to, že jsou slečny štíhlé apod... Někteří tam chodí roky, někteří měli osobní trenéry apod. To, že každý ví, co se na čem cvičí a jak, jsou pouze zkušenosti a každý, kdo začínal byl stejně nezkušený jako ty, proto je lepší buď vzít kamarádku, která už ví nebo aspoň pár osobních lekcí, abys viděla, co se na jakém stroji cvičí. 

 

Nastuduj si doma aspoň nějaký základ - např, když chceš nabírat svalovou hmotu, jak cvičit, nebo když chceš zpevnit tělo, co cvičit, kolik sérii a opakování. Na internetu toho najdeš spoustu dokonce i základní tréninky a jejich ukázky. 

 

Dej si závazek (ne cíl, ale závazek pro sebe), proč chceš začít - například jen to, že se chceš cítit dobře, že chceš zlepšit svou kondici, fyzickou zdatnost, zpevnit tělo. Závazek je něco, co děláš pro sebe. 

 

Najdi si sport u kterého vydržíš, který tě zajímá, který se ti líbí. 

P4070093

 

 

Zpět do obchodu